#Euroweek był organizowany nawet po aferze; szkoła wysłała same uczennice10 października 2019 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym: wielojęzycznym i wielokulturowym. Wolontariusze pochodzący: z Wietnamu Vo Hoang Anh Thu oraz z Meksyku Jesus Alejandro Tejeida Tapia w ramach programu EuroWeek zorganizowali dla dzieci i młodzieży interesujące warsztaty.

Mali i młodzi uczestnicy mieli okazję przede wszystkim doświadczyć swobodnej komunikacji w języku angielskim, lecz także – poprzez gry, zabawy, piosenki i rymowanki – poznać języki ojczyste zagranicznych gości. Dzieciom i młodzieży w atrakcyjny sposób (w formie multimedialnej i tradycyjnej – śpiew, ruch, taniec) zaprezentowana została kultura Meksyku
 i Wietnamu – tradycja, obyczaje, twórczość ludowa, a także przybliżone życie codzienne uczniów w tamtych krajach.

Nasi goście również mieli okazję poznać uroki pięknej okolicy, historię Krakowa i Wieliczki. Z zachwytem zwiedzili Kopalnię Soli i poznali lokalne legendy. To wielokulturowe i wielojęzyczne spotkanie zapoczątkowało w naszej szkole współpracę z Fundacją EuroWeek. Na wiosnę planowy jest udział uczniów naszej szkoły w atrakcyjnym obozie językowym w Bystrzycy Kłodzkiej.

eu1  eu2  eu5eu4  eu6  eu9  eu10  eu13a

eu11