TO NAPRAWDĘ NIEZWYKŁE!

Uczniowie klasy 6a w czasie zajęć rozwijających zainteresowania matematyczne poznawali typowe i nietypowe bryły geometryczne, kleili siatki i zaprojektowali model 3D wielofunkcyjnego osiedla mieszkalnego. Projekt tworzą graniastosłupy prawidłowe, wielościany platońskie (m.in. ośmiościan, dwunastościan, dwudziestościan),  wielościany archimedesowe (m.in.czworościan ścięty, sześcian ścięty, ośmiościan ścięty) oraz wybrane wielościany Johnsona (m.in. piramida pięciokątna, kopuła czworokątna). Sklejanie tych modeli było nie lada wyzwaniem, ale warto było się potrudzić, by uzyskać niepowtarzalne i inspirujące kształty. Zajęcia prowadzi pani Elżbieta Krawczyk.
Sami oceńcie, czy chcielibyście zamieszkać na takim osiedlu?

Model 3D 2  Model 3D 1  Model 3D 4  

  Model 3D 7    Model 3D 6