W dniu 17.02 przedszkolaki obchodziły Święto Kota. Dzieci wykonały kocie maski, a następnie powitały wyjątkowych gości-strażaków, którzy w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego koordynatorem jest Ilona Miśkiewicz, odczytali bajkę pt. „Chory kotek” nawiązującą do obchodzonego święta. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również udzielaniu pomocy ludziom m.in. podczas powodzi czy wypadków samochodowych. Cennymi wskazówkami były informacje, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń. Dzieci miały możliwość zobaczyć wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Dowiedzieli się co, do czego służy. Zostały również utrwalone numery alarmowe oraz przedstawione sytuacje, kiedy ich używać. Na koniec przedszkolaki miały możliwość zobaczyć  wóz strażacki oraz znajdujące się  w nim wyposażenie, a nawet mogły wsiąść do pojazdu. Spotkanie zakończyło się przekazaniem strażackiego kalendarza dla przedszkola oraz pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt u dzieci.

s1  s13  s12a  s7  s10s11