Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci  i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców  z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym oddziale przedszkolnym mająca na celu uświadomienie dzieciom już od najmłodszych lat niebezpieczeństw, jakie czekają na nie  w sieci. Przedszkolaki 11.02.2020r. wzięły udział w realizacji projektu „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci  z podstawowymi pojęciami które związane są z komputerem i Internetem .

Dzieci dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać.  Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Dowiedziały się, że z komputera i internetu należy korzystać tylko pod okiem rodziców. Efektem tych zajęć było wykonanie plakatu pt.:”10 zasad bezpiecznego korzystania z internetu”.

Zachęcamy wszystkich rodziców do podejmowania rozmów z dziećmi, zarówno z przedszkolakami jak i tymi starszymi, na temat szanowania swojego czasu oraz przestrzegania ich przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci i gier komputerowych, z tabletów, laptopów, komórek itp.

 

i4  i3  i2