DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE!
29 września 2020 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zorganizowano dla dzieci w oddziale przedszkolnym warsztaty „Najpiękniejsze Baśnie”. Najmłodszym odczytana została baśń „Wilk i siedem koźlątek. Dzieci wykonały pamiątkowe zakładki do książek. 
Klasy I-III również celebrowały ten szczególny dzień.
Klasa I wykonała piękne Czytusie z plasteliny. Zostały odczytane bajki. Uczniowie klasy II i III Dzień Głośnego Czytania zorganizowali już w poniedziałek. Chętni prezentowali kolegom swoje ulubione książki. Propozycje były różnorodne i bardzo interesujące. Każdy znalazł wśród nich coś do samodzielnego przeczytania.

Rozwój czytelnictwa to jeden z priorytetów naszej szkoły. Oddział przedszkolny kolejny raz bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”, w którym wcześniej otrzymaliśmy certyfikat wzorowej placówki. Natomiast klasy I-III przystąpiły do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”. To tylko przykłady działań promujących czytelnictwo.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, za nami ale zachęcamy do celebrowania tego święta każdego dnia!