Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning - Erasmus+ "MusicLexis- The most fun dictionary ever! II". To niezwykłe wyzwanie, ale także wyróżnienie dla uczniów z Rzeszotar!

W projekcie biorą udział również: dwie szkoły z Turcji oraz placówki  z Estonii, z Grecji i z Włoch. Pod koniec lutego  na platformie ZOOM odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie online, w którym nasi uczniowie wzięli udział. Była okazja do krótkiej rozmowy w języku angielskim, przedstawieniu się, krótkiej opowieści skąd jesteśmy, gdzie mieszkamy, gdzie jest nasza szkoła. Z pewnością był to najlepszy sprawdzian znajomości języka angielskiego 🙂

Cały projekt ma na celu otwarcie się na inne języki świata, naukę poprzez zabawę- tłumaczenie piosenek z języka angielskiego oraz na język angielski. Poszerzanie znajomości słów, współtworzenie słownika międzynarodowego.

Czekają nas ciekawe doświadczenie i wyzwania 🙂 Język angielski nie jest obcy, tylko inny, nauka poprzez muzykę staje się przyjemniejsza, a konwersacje na żywo z pewnością pomogą w otwartości na nowe. Oto co napisali uczniowie o muzyce podczas spotkania. Następny krok, to stworzenie filmu o naszej szkole przez uczniów biorących udział w projekcie.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.