17 stycznia w naszej szkole było bardzo niezwykle i kolorowo. Uczniowie - przedstawiciele wszystkich gminnych szkół podstawowych- rywalizowali w I Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Jury Konkursu: pan Rafał Alicki i panie Marta Góra oraz Joanna Susuł, nie miało łatwego zadania, gdyż poziom prezentacji wokalno-muzycznych był bardzo wysoki i wyrównany.

Uroczystość rozdania nagród ubogacili uczniowie SP Rzeszotary, którzy w montażu słowno-muzycznym przypomnieli ,jak ważne jest podtrzymywanie tradycji grania i śpiewania kolęd i pastorałek w polskiej kulturze. Z kolei przedstawiciele oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej zatańczyli taniec śnieżynek.

Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

WYNIKI:

Kategoria 0-III

I miejsce: Eliza Kotarba SP Świątniki,

II miejsce Barbara Sarga SP Ochojno,

III miejsce Hanna Woszuk SP Wrząsowice,

Wyróżnienie: Weronika Romańska.

Kategoria IV-VIII

I miejsce: Olga Burda SP Świątniki,

II miejsce: Wiktoria  Bruzda SP Wrząsowice,

III miejsce: Aniela Sikora SP  Rzeszotary,

Wyróżnienia: Jowita Gołąb, Weronika Kłapacz, Oliwia Żak.

 

kole9  kole1  kole5

 

kole8  kole7  kole5  kole2  kole3