Matematyka na macie - Kodowanie na dywanie

Uczniowie klasy I a pod opieką pani Justyny Burdy uczestniczyli w zajęciach rozwijających Matematyka na macie - Kodowanie na dywanie.

Nauka kodowania to rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, szukanie różnych możliwości i wybieranie tych najbardziej optymalnych. Poprzez naukę kodowania rozwijają się uniwersalne kompetencje, przydatne na każdym etapie życia. Podczas zajęć dzieci rozwijały przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, a także podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Dzieci bawiły się w kodowanie na dywanie poprzez gry i zabawy logiczne z wykorzystaniem m.in. maty do kodowania.Podczas zajęć uczyły się także podstaw gry w szachy.

Data dodania: 2023-06-12 13:32:31
Data edycji: 2023-06-12 13:35:48