LEKCJE Z KLASĄ. JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE?

Uczniowie klasy 2 pod opieką pań: Ewy Zolich oraz Edyty Kurowskiej realizowali w roku szkolnym 2022/2023 projekt z zakresu edukacji społecznej pt. „ Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” Jest to projekt opracowany i udostępniony przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Składa się on z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, których celem jest integracja uczniów i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych z głównym tematem projektu.

W etapie pierwszym realizowane były scenariusze:

Jak trenować myślenie?

Jak poznać kogoś lepiej?

Lekcje tematyczne - to 6 wybranych scenariuszy, związanych z tematem projektu:

Jak ludzie przeżywają emocje?

Jak wydobywa się emocje?

Jak ukryć emocje w filiżance?

Kto w rodzinie jest najważniejszy?

Czym ludzie różnią się między sobą?

Ile pomysłów mieści się w głowie?

W czasie zajęć uczniowie pracowali zespołowo, poszukiwali kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawali i nazywali, co czują sami oraz inni w konkretnej sytuacji społecznej. Dzięki temu wzmocnili umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Dodatkową atrakcją dla dzieci było uzupełnianie po każdych zajęciach indeksu.

Po zrealizowaniu projektu w klasie, uczniowie wzięli udział w wykładzie na Uniwersytecie Dzieci. Temat wykładu brzmiał niezwykle frapująco: Dlaczego samemu nie można się połaskotać?, a dotyczył pracy ludzkiego mózgu.

Udział w projekcie dostarczył dzieciom okazji do doskonalenia umiejętności poprawnego funkcjonowania w różnorodnych konfiguracjach społecznych.

Data dodania: 2023-06-12 14:25:37
Data edycji: 2023-06-13 08:26:34