WIOSNA

Już jest! Już jest z nami! Przyszła do nas Wiosna! Ciepła i taka radosna!
Przedszkolaki już od dawna wyczekiwały na ten wyjątkowy dzień. Cały tydzień wykonywały wiosenne zadania, by w poniedziałek 21 marca przywitać radosną, długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Dzieci z zerówki poznały budowę kwiatów, różnymi technikami plastycznymi wykonywały wiosenne prace, dowiedziały się jakie ptaki wracają do naszego kraju oraz poznały znaczenie słynnego wiosennego powiedzenia “W marcu jak w garncu”. Przez kilka dni towarzyszyła nam pogodowa piosenka, w której pojawiają się magiczne słowa “Ciociu, Wiosno, zaraz słońce cały świat ozłoci”. 21 marca dzieci uroczyście powitały nową porę roku. Po wiosennej gimnastyce, przy słonecznej pogodzie dzieci wykonały napis powitalny, zrobiły portrety oraz rozkodowały matematyczne ilustracje. Bardzo się cieszymy, że Wiosna już do nas przyszła, wszędzie zrobiło się zielono i słońce zaczęło mocniej świecić.

Data dodania: 2022-04-10 19:11:09
Data edycji: 2022-04-10 19:21:01