DZIEŃ DRZEWA

Światowy Dzień Drzewa w klasie III

Światowy Dzień Drzewa obchodzony od kilkudziesięciu lat w październiku przypomina nam o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa. Doskonale wszyscy wiemy, że drzewa m.in. są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca... Ten dzień to doskonała okazja do podniesienia świadomości na temat znaczenia drzew dla świata przyrody. W związku z tym, uczniowie klasy trzeciej w ramach obchodów tego dnia uczyli się o drzewach, ich budowie, funkcjach i znaczeniu dla ekosystemu. Dzieci zaprezentowały kolegom przyniesione okazy przyrodnicze oraz wyroby z drewna, podzieliły się ciekawostkami na temat drzew, zaprezentowały interesujące książki na ten temat. Chętni sprawdzili swoją wiedzę w quizach, a następnie wszyscy wykonali kolorowe obrazy metodą frotażu. Celem tych działań było uświadomienie dzieciom, jaką rolę odgrywają drzewa w życiu każdego z nas oraz co możemy zrobić, aby chronić środowisko naturalne.

Data dodania: 2023-10-20 15:23:54
Data edycji: 2023-10-20 15:34:01