16 marca nasi uczniowie, pod opieką nauczycielki języka angielskiego pani Joanny Lewandowskiej-Kwaśny, zorganizowali Dzień Świętego Patryka, który jest patronem Irlandii. A ponieważ właśnie ten kraj, jak żaden inny, kojarzy się z kolorem zielonym, to również w szkole dominowała właśnie ta barwa. Dzieci wycinały trójlistne koniczynki, paradowały w zielonych strojach, a jedna z uczennic upiekła roladę ze szpinakiem, a więc też zieloną. Wyspiarskie święto było doskonałą okazją do poznania irlandzkiej muzyki i nauki tradycyjnego, irlandzkiego tańca. Figle „płatał” nam złośliwy skrzat Leprechaum, który – jak to ma w zwyczaju – schował garniec złota na drugim końcu tęczy. Uczniowie wykonali zakładki do książek, okazjonalne książeczki oraz krzyżówki, obejrzeli także film o patronie Zielonej Wyspy. Innymi słowy było nam bardzo zielono!

Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego ...
Dzień Świętego Patryka Dzień Świętego Patryka