Dzieci z Rzeszotar ocaliły Świętego Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia! A w jaki sposób? Oto cała historia...

Podczas  spektaklu w Fabryce Elfów w Katowicach, w którym uczestniczyły dzieci z naszej szkoły,  Elf otrzymał informacje, że Święty Mikołaj wypił  antyświąteczny eliksir...  Wszyscy byli przerażeni, że nie będzie świąt ani prezentów. Aby uratować Mikołaja podopieczni musieli wykonać różne zadania (m.in. zręcznościowe, logiczne, pamięciowe,sprawnościowe, manualne, a nawet pracowali z mapą) w poszczególnych pomieszczeniach Fabryki. Dzięki temu mogli zdobyć  składniki na Eliksir Nastroju Świątecznego. Ostatnim zadaniem było wymieszanie składników  i dopilnowanie aby Święty Mikołaj wypił magiczny płyn. Wszystko się udało, a dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Spotkanie z Mikołajem i  wizyta w jego Fabryce była dla wszystkich niesamowitym przeżyciem i dniem przepełnionym zabawą. Pomimo długiej podróży każde dziecko wróciło z uśmiechem na twarzy i pięknymi wspomnieniami.

Ilona Miśkiewicz

 

mikolaj2  kopalnia2  kopalnia3  kopalnia5  kopalnia4  mikolaj6  mikolaj9  mikolaj21  mikolaj8  mikolaj24  mikolaj17  mikolaj13