130lecie Naszej Szkoły

Cóż to był za wieczór!
17.11.2023r. w naszej szkole odbył się koncert jubileuszowy z okazji 130. rocznicy powstania szkoły. Wspaniali artyści - mali i duzi - zabrali nas w wielowymiarową podróż. Była to wędrówka po meandrach historii, którą wspominaliśmy dzięki pieśniom patriotycznym wykonanym przez Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Świątniki Górne pod batutą dyrygenta Pana Roberta Kozłowskiego oraz przez wyjątkowo utalentowaną mieszkankę naszej gminy, Małgorzatę Młynarczyk. Popis umiejętności dali również nasi uczniowie, tańcząc i śpiewając przed licznie zebraną publicznością pełną znamienitych gości. To była uczta dla naszych uszu! Następnie aktorzy ze szkolnego koła teatralnego zabrali nas w podróż w czasie. Przemierzyliśmy kilkaset lat, poznając, w telegraficznym skrócie, historię życia naszego patrona, Jana Kowalczyka oraz zawiłości związane z powstaniem i rozbudową naszej szkoły. Na skłaniający ku refleksji spacer zabrała nas Olga Burda, mieszkanka Rzeszotar, słynąca z ponadprzeciętnych umiejętności wokalnych, która zaśpiewała o tym, jak szybko mija czas. Zwieńczeniem naszej wyprawy był radosny taniec w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły, którzy pokazali, że warto mierzyć wysoko, przeskakiwać góry i sięgać gwiazd! Jak niegdyś napisała polska noblistka: "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy, z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny..." - ten piękny wieczór już się nie powtórzy, jednak na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy czas wzruszeń teraźniejszości, wdzięczności za przeszłość i nadziei na przyszłość.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO JUBILEUSZU!
W trakcie jubileuszu ogłoszono wyniki konkursów organizowanych w ramach obchodów 130-lecia Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach
oraz 190. rocznicy urodzin Jana Kowalczyka:
- Konkurs Literacki poświęcony Janowi Kowalczykowi – KOMIKS – sponsor nagród Gmina Świątniki Górne,
- Konkurs Plastyczno-Techniczny na najciekawszy POJAZD KOSMICZNY – sponsor nagród Fundacja Aktywnie Razem.
Data dodania: 2024-02-06 11:18:38
Data edycji: 2024-02-06 15:48:20