Witamy na naszej stronie! Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI.

CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI.

Uczniowie klas I a, I b oraz II pod opieką pań: Justyny Burdy, Edyty Kurowskiej oraz Anny Nowak realizowali w roku szkolnym 2022/2023 międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający czytelnictwo pt. „ Czytam z klasą-lekturki spod chmurki”. Była to już IV edycja programu. Tegoroczna nosiła tytuł „Podróżowanie przez czytanie”. Autorką projektu jest pani Honorata Szanecka- dyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie. Projekt składa się z trzech modułów: moduł I- podróże po Polsce, moduł II- podróże po Europie, moduł III- podróże po świecie. Każda klasa w każdym module wybierała jedną z zaproponowanych przez autorkę projektu książkę do samodzielnego lub wspólnego czytania. A następnie realizowała co najmniej cztery zadania spośród wielu zaproponowanych do każdego modułu. Realizując ten projekt uczniowie przeczytali następujące książki: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Hugh Loftinga, "Zaczarowana zagroda" Aliny i Czesława Centkiewiczów, „Legendy starego Krakowa” Jana Adamczewskiego, „Pilot i ja” Adama Bahdaja, „Ciocia Jadzia w Rzymie” Elizy Piotrowskiej, „Z piaskownicy w świat” Grzegorza Kasdepke oraz Nela i polarne zwierzęta.

Do każdej przeczytanej lektury dzieci wykonały metryczkę przeczytanej książki oraz zaproponowane zadania: narysowały plakat zachęcający innych do przeczytania lektury, zrobiły „lekturę w pudełku”, „lekturę na wieszaku”, wykonały zakładkę do książki, zaprojektowały grę planszową, zaprojektowały pizzę lekturkową, stworzyły „lekturę na lince”, przy sprzyjającej pogodzie zorganizowały „lekcję pod chmurką”, wykonały plakat multimedialny, zaprojektowały bilety lotnicze.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwijali aktywność czytelniczą, pogłębiali wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, rozwijali kreatywność, twórcze podejście do zadania, doskonalili umiejętność prezentowania swojej pracy szerokiej publiczności oraz występowania przed audytorium, rozwijali umiejętności pracy w zespole.

Data dodania: 2023-06-12 14:17:52
Data edycji: 2023-06-12 14:22:38
Ilość wyświetleń: 519

Konkursy

Ciekawe inicjatywy, nasze osiągnięcia - sprawdź!
Więcej informacji

Wycieczki

Zobacz relacje z naszych wspólnych wycieczek!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

ROZWIJAMY SKRZYDŁA - POKONUJEMY TRUDNOSCI - SIĘGAMY DO GWIAZD

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej