ZIELONA KLASA

W ramach projektu "Zielona Klasa" odbyły się różne inicjatywy, warsztaty, zrealizowanno innowację pt. "Mały znawca ornitologii",  przeprowadzono gminny konkurs ekologiczno-fotograficzny pt. "Najpiękniejsze zdjęcie ptaka w naturalnym środowisku życia" oraz odbyła się niezwykle interesująca wycieczka, która wywarła duże wrażenie na naszych uczniach.
Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego i Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej została zorganizowana dla uczniów klasy IV, V, VI, VII. Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia moskoli oraz w warsztatach z pasterstwa zorganizowanych przez OPE. Dodatkowo podczas 2 godzinnego zwiedzania skansenu z przewodnikiem, mogli zapoznać się z zabytkową architekturą budynków znajdujących się na jego terenie. Uczniowie poznali historię regionu Orawy, dawne tradycje i zwyczaje ludności zamieszkującej Orawę.
Na zakończenie podopieczni mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami podczas wspólnego ogniska.
Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się z florą i fauną BgPN podczas godzinnej lekcji edukacyjnej zorganizowanej przez pracowników BgPN. Na koniec przewodnik BgPN przeprowadził warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie mogli w aktywny sposób zaprezentować jak ważne jest dbanie o ekologię w dzisiejszych czasach.
Pragniemy wspomnieć, że w ogrodzie doświadczeń nasze dzieci miały możliwość malowania naturalnymi materiałami takimi jak liście czy kwiaty (bez konieczności użycia kredek).

Miłą pamiątką po realizacji zadania są plecaczki i długopisy, wykonane dla uczestników zadania.

Warto też podkreślić, że dzięki realizacji projektu "Zielona Klasa" i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się założyć ogródek roślinny przy Szkole Podstawowej w Rzeszotarach.

Powyższe zadania zrealizowane zostały ze środków finansowych i we współpracy z:
- Uczniowski Klub Sportowy "Feniks" Świątniki Górne"
- Miasto i Gmina Świątniki Górne

Bardzo dziękujemy za współpracę oraz możliwość realizacji niniejszego przedsięwzięcia.

Data dodania: 2022-06-22 19:07:22
Data edycji: 2022-07-07 09:49:49