23 kwietnia odwiedziła nas grupa artystyczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy. Uczniowie wraz z opiekunami –mgr Katarzyną Ciesielską i mgr Danutą Urban – zaprezentowali piękno kultury górali pienińskich. Na tablicy interaktywnej wyświetlono film ukazujący walory przyrodnicze, artystyczne i uzdrowiskowe Szczawnicy i okolic. Goście zaprezentowali stroje regionalne, lokalną muzykę, śpiew i tańce oraz gwarę góralską. Program artystyczny był niezmiernie bogaty i spotkał się z radosnym przyjęciem przez szkolną widownię. Na koniec, z okazji obchodzonego w tym samym terminie Światowego Dnia Książki, przeczytano fragment zbioru niezwykłych opowieści o regionie „Pieniny dla rodziny”. Publikacja, autorstwa Ewy Stadtmüller i Haliny Mastalskiej, wzbogaciła naszą bibliotekę.

Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne
Warsztaty regio...
Warsztaty regionalne Warsztaty regionalne