Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki dla oddziału przedszkolnego 16 września 2019 roku zorganizowane zostały warsztaty kreatywne z elementami bajkoterapii „Będę wielki i… kropka!”.

Dzieci poznały opowieść autorstwa Petera H. Reynoldsa o małej Vashti i jeszcze mniejszej kropce, która pozwoliła jej poczuć się wielką. Uczestnicy rozmawiali o pasjach, poszukiwali swoich mocnych stron. Bohaterka książki stała się dla nich inspiracją na drodze do spełniania marzeń i rozwijania uzdolnień. Dzieci doskonale bawiły się także zaskakującymi kropkami, które stworzył Hervé Tullet i zebrał w książeczce „Naciśnij mnie”.

Mali artyści wykonali na pożegnanie lata obrazki pełne biedronek. Zajęcia były okazją do utrwalenia wiadomości o kształtach i kolorach, zabaw ruchowych, ćwiczeń kategoryzacji oraz treningu sprawności manualnej.

Warsztaty dla najmłodszych zostały przeprowadzone w ramach działań z obszaru upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci
i młodzieży przez panią Dorotę Bełtkiewicz – logopedę, biblioterapeutę oraz panią Ilonę Miśkiewicz – wychowawcę grupy przedszkolnej.