10.10.2020r. DZIEŃ DRZEWA 
 
Oddział przedszkolny oraz klasy I-III świętowały w piątek dzisiejszy
 🌳Dzień drzewa. 🌳
W sali oddziału przedszkolnego „wyrosło” drzewo, na którym dzieci powiesiły wykonane dzień wcześniej jabłuszka z bibuły. 🍎W dziupli pojawiła się wiewióreczka. 🐿Pod drzewem zawitały ziemniaczane jeże. 🦔Ciekawym punktem dnia było również stworzenie pachnących, kolorowych drzewek z …... ziół i przypraw. Oprócz tego odbyły się również warsztaty proekologiczne pt. „Drzewa naszym skarbem”. 🌳Prezentujemy również kasztanowe ludki, które powstały z owoców kasztanowca, jednego z ulubionych drzew przedszkolaków.
W klasie I ,,Dzień drzewa"- upłynął na rozpoznawaniu naturalnych okazów przyrodniczych związanych z popularnymi drzewami (dąb, kasztanowiec, klon, jarzębina, sosna). Dzieci poznały budowę drzewa. Rozwiązywały zadania z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Wykonały grupową pracę plastyczną -Jesienne drzewo. Dziewczynki wykonały ozdobne wianki na głowę. 🍂🍁
Również klasa II włączyła się w obchody tego dnia. Odbyły się zajęcia tematyczne, a grupa zaprezentowała drzewo z kolorowymi liśćmi. 🍂🍁
Uczniowie klasy III rozpoznawali drzewa rosnące w Polsce oraz nazywali owoce tych drzew. Następnie wspólnie wykonali plakat przedstawiający jesienne drzewo.