WYCIECZKA DO APILANDII W RAMACH PROJEKTU ''ZIELONE PRZEDSZKOLE''

WYCIECZKA DO APILANDII W RAMACH PROJEKTU "ZIELONE PRZEDSZKOLE"
10 października przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia aby poprzez naukę i zabawę odkryć tajemnice świata pszczół.
Dzieci zobaczyły największą pszczołę w Europie, zwiedziły interaktywną ekspozycję, która prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych. Najbardziej interesujące okazały się warsztaty, w trakcie których dzieci tworzyły woskowe świeczki. Czas oczekiwania na efekty pracy umiliła degustacja miodu, a także pyłku pszczelego. Samodzielnie wykonane świeczki dzieci zabrały do domów.
Warsztaty Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia to fantastyczna zabawa połączona z edukacją.
Poprzez wyjazd, który został dofinansowany przez Uczniowski Klub Sportowy „ASTRA”, dzieci poznały znaczenie i rolę pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt.

Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu „ZIELONE PRZEDSZKOLE”. Dzieci otrzymały darmowe książeczki ufundowane przez UKS „ASTRA” oraz woreczki na plecy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Katarzyny Guzik, która przeznaczyła dodatkowe środki na zakup książek, gier edukacyjnych oraz puzzli dla całej grupy. Dzięki temu dzieci mogą poszerzać wiedzę o pszczołach i przyrodzie oraz miło spędzać czas.
Pragniemy dodać, że poprzez realizację projektu „Zielone Przedszkole” oprócz organizacji wyjazdu dla naszych przedszkolaków zrealizowano wiele aktywności, w tym m.in. zakupiono i zasadzono rośliny, które ozdobią teren wokół szkoły.

Data dodania: 2023-10-22 17:31:11
Data edycji: 2023-10-31 09:38:36