KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

Chętni uczniowie z klasy 1b mieli możliwość udziału w zajęciach rozwijających, których głównym celem było odkrycie i rozwój zdolności artystycznych. W zajęciach brało udział 12 uczniów. Podczas zajęć zrealizowano międzynarodowy projekt edukacyjny „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/ , którego autorką jest Beata Grzeszczuk-Nędza. To już III edycja projektu, a jego głównym założeniem jest wyzwalanie twórczej ekspresji plastycznej, radości i kreatywności oraz zmiana stylu edukacji plastycznej z odtwórczego w twórczy. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zabawy i eksperymentowania z różnymi materiałami (także przyrodniczymi), narzędziami oraz technikami plastycznymi. Uczestnicy poznali takie techniki jak: stemplowanie, frotaż, kolaż, malowanie na kleju, malowanie na soli, malowanie akwarelą na foli, rysowanie patykiem i tuszem, malowanie nitką, wyklejanka z papieru, bibuły i wiele innych. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zamienić zwykłą białą kartkę w niezwykły papier artystyczny, który możemy wykorzystać jako tło do innej pracy lub papier ozdobny do zapakowania prezentu. Podczas zajęć niejednokrotnie stosowaliśmy recykling plastyczny, dzięki któremu zmniejszyliśmy produkcję śmieci.

Klasa otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Data dodania: 2023-06-12 14:49:11
Data edycji: 2023-06-12 14:52:04