21.05.2022r. - PIKNIK RODZINNY

21.05.2022r. na terenie naszej szkoły odbył się PIKNIK RODZINNY.

Było  wiele powodów do  świętowania. Przypomnijmy, w grudniu 2019 roku, dzięki staraniom władz gminnych i determinacji przedstawicieli lokalnego społeczeństwa rozpoczęła się rozbudowa naszej placówki. Dziś możemy się pochwalić nowym skrzydłem szkoły, odpowiednio dostosowanym do warunków nowoczesnego nauczania i uczenia się. To zasługa wielu ludzi z otwartym sercem – wszystkim, którzy nam pomogli – serdecznie dziękujemy.

Chociaż sierpniową uroczystość otwarcia musieliśmy przełożyć, licznie zgromadzonych witalismy w nowej scenerii, przy nowym budynku, w otoczeniu nowej infrastruktury i zielenców. Nasz Piknik Rodzinny był okazją do wspólnego spotkania i rozmowy, wzajemnego poznania i miłego spędzania czasu. Dzięki hojności pani Burmistrz Małgorzaty Duży najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców i animacji, a wszyscy ze sprzętu piknikowego, nagłośnienia i sceny. Bardzo dziękujemy!

Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz Gminy Świątniki Górne, radni Gminy i Powiatu, proboszczowie  parafii, społeczność szkolna z rodzinami oraz mieszkańcy Rzeszotar. Dyrektor szkoły - Pani Katarzyna Guzik rozpoczęła wydarzenie, witając wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos został oddany wiceburmistrzowi Świątnik Górnych - Panu Sewerynowi Gutkowskiemu, który wręczył swojej przedmóczyni statuetkę i złożył serdeczne podziękowania za dotychczasowy trud pracy, wysiłek i zaangażowanie w rozbudowę placówki.
Po przemowach odbyło się widowisko muzyczno-teatralne, w którym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. ????‍??‍??
Dzieci z oddziału przedszkolengo oraz uczniów klas I-III można było zobaczyć w pięknych układach tanecznych, klasa V zaprezentowała przedstawienie "Tajemniczy Ogród", klasa VII zatańczyła belgijkę, dzieci z Ukrainy zaśpiewały "Stokrotkę". Oczywiście nie mogło zabraknąć również występów naszego chóru wokalnego. Całą uroczystość poprowadziła pani Joanna Sadkiewicz.
Na najmłodszych czekały zamki dmuchane, malowanie twarzy i inne niespodzianki.
O podniebienia naszych gości zadbała nasza niezastąpiona Rada Rodziców, przygotowując pyszne specjały cukiernicze, napoje i potrawy z grilla. Warto tu podkreślić gotowość do pracy i pomocy naszych rodziców oraz ich zaangażowanie i troskę. Niektórzy podczas przygotowań do pikniku spędzali czas w szkole dłużej niż uczniowie.
Natomiast w gotowoci do pomocy medycznej byli niezastapieni strażacy z OSP Rzeszotary.
Do wydarzenia właczyli się nasi wolontariusze oraz Fundacja Aktywnie Razem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a gościom za przybycie. Zapraszamy ponownie!

Relacja zdjęciowa dostępna pod linkiem:

Data dodania: 2022-05-21 11:42:18
Data edycji: 2022-06-02 15:41:48