AKCJA PROMUJĄCA TRZEŹWOŚĆ WŚRÓD KIEROWCÓW

AKCJA PROMUJĄCA  TRZEŹWOŚĆ WŚRÓD KIEROWCÓW

11. czerwca nasi uczniowie z kl. VIII  wraz z kolegami i koleżankami z gminy Świątniki Górne, wzięli udział w ważnej inicjatywie mającej na celu promowanie trzeźwości na drogach. Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia policjanta, który przypomniał o przepisach ruchu drogowego i konsekwencjach ich łamania.

Młodzież miała okazję doświadczyć, jak alkohol i narkotyki wpływają na percepcję i koordynację ruchową dzięki specjalnym alkogoglom i narkogoglom. Uczniowie wkładali również ulotki do samochodów stojących na parkingu, uczestniczyli w przemarszu wokół ronda i wzdłuż drogi w Świątnikach Górnych, niosąc balony i transparenty z hasłami promującymi trzeźwość.

Na zakończenie, wraz z Policją, przeprowadzili kontrole trzeźwości kierowców, wręczając im drobne słodkie upominki oraz ulotki promujące bezpieczną jazdę bez używek.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach! ??

Z racji kończącego się roku szkolnego, życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych podróży wakacyjnych!

Data dodania: 2024-06-14 03:01:27
Data edycji: 2024-06-14 03:03:30