DZIEŃ DRZEWA

??????????????????????
????? 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. ?????
??????????????????????
"Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc świętować zaczynamy!"
11.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały
Dzień drzewa. ?Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, dowiedziały się, że mamy drzewa liściaste oraz iglaste. Poznały także etapy wzrastania oraz nazwy drzew. Nauczyły się rozpoznawać wybrane gatunki po liściach oraz owocach. Przedszkolaki spędziły czas również na świeżym powietrzu pośród drzew oraz wykonały w grupach piękne, jesienne drzewa.
Oprócz tego odbyły się również warsztaty proekologiczne pt. „Drzewa naszym skarbem”,? ??mające na celu kształtowanie więzi z przyrodą, propagowanie idei ochrony przyrody. Przedszkolaki odpowiedziały m.in. na pytania: Jak ważne są dla nas drzewa? Jakie są zagrożenia dla drzew? Co my możemy zrobić dla ochrony drzew?
Data dodania: 2021-11-17 18:05:12
Data edycji: 2021-11-17 18:06:26