DZIEŃ JABŁKA

??28.09.2021r. - DZIEŃ JABŁKA??
Zielone, ?czerwone, ?okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko ?- pełne witaminek dla chłopaków? i dziewczynek.?
Wszyscy jabłka ??chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
??????????????????
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za zakup jabłek oraz dla Samorządu Uczniowskiego za dostarczenie ich uczniom.
??????????????????
Przedszkolaki już od samego rana świętowały ten dzień. Rozpoczęło się od rozmów na temat wyglądu, kolorów, wielkości, smaku jabłek, oraz dlaczego warto je spożywać. Dzieci dowiedziały się ,że bardzo ważne jest to, aby jabłka jeść ze skórką ponieważ jest tam największe zagęszczenie witamin. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Dzieci zjadły jabłuszka, a po jabłkowym poczęstunku przystąpiły do wykonania prac plastycznych - kolorowych, papierowych jabłek, które znalazły się w koszach na klasowej gazetce. Podopieczni rozmawiali również o bajkach w których pojawia się jabłko. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zabawy podczas pobytu przedszkolaków w tym dniu dotyczyły oczywiście jabłek. Były zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze, kodowanie. Na koniec wykonano soczek, oczywiście jabłkowy ?
Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień”: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.
Również świetlica szkolna przygotowała na ten dzień gazetkę, która znajduje się przy wejściu do szkoły.
DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.
Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”
Data dodania: 2021-11-17 17:25:30
Data edycji: 2021-11-17 17:33:36