EuroWeek 28.05-1.06

W dniach 28.05. – 1.06. 2022 r. grupa uczniów z naszej szkoły przebywała na obozie językowym EuroWeek w Lądku Zdroju. Był to pierwszy tego typu wyjazd, dlatego  oczekiwania, ale też obawy były duże. Czy uczniowie sobie poradzą z barierą językową, czy będzie im się podobało, jacy będą wolontariusze? Już dziś wiemy, że niepotrzebnie się martwiliśmy, ponieważ  było to pięć niezapomnianych dni obfitujących we wspaniałe zabawy, ciekawe zajęcia, interesujące konwersacje w języku angielskim, a przede wszystkim kontakt z przesympatycznymi  wolontariuszami: Rickim, Hilą, Zhansayą i Musą.

W czasie tych spotkań uczniowie mieli możliwość poznania krajów, z których pochodzili  prowadzący: Turcji, Indonezji, Kazachstanu i Zimbabwe, nauczenia się tańców międzynarodowych, a także zaprezentowania swoich talentów i umiejętności aktorskich w programie pt. „Talent show”.

Była to też świetna okazja do integracji uczniów poprzez wspólne gry i zabawy oraz pracę w grupach, podczas której powstawały wspaniałe dzieła plastyczne, a także scenki i przedstawienia teatralne.

Dzięki takiej formie nauki przez zabawę wielu uczniów przełamało swoją nieśmiałość i pokonało strach przed mówieniem po angielsku, a wielu odkryło w sobie predyspozycje artystyczne, które niewątpliwie mogą zostać kiedyś wykorzystane w szkole J.

Wyjazd na Euroweek to także wycieczki. Byliśmy w labiryncie Błędne Skały, który znajduje się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie szliśmy magicznym szlakiem między osobliwymi formami skalnymi o wysokości 6 – 11 m i przedziwnym kształcie; zwiedziliśmy kopalnię złota „Złoty Stok”, poznaliśmy jej historię i skarby, które skrywa; zwiedziliśmy urocze miasto Lądek Zdrój z jego przepięknym uzdrowiskiem i  Pijalnią Wód Mineralnych.

Pobyt w tych miejscach, ale przede wszystkim udział w obozie językowym EuroWeek,  na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Już czekamy na kolejny! J

A oto fotorelacja:

Data dodania: 2022-06-08 23:51:13