FINAŁ PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO

21. 11. 2022 r. odbył się finał Przeglądu Recytatorskiego. Najzdolniejsi uczniowie ze szkół w Powiecie Krakowskim (m.in.: SP Mogilany, SP Buków, SP Świątniki Górne, SP Ochojno) zawitali w progach naszej szkoły, by zaprezentować głosową interpretację wybranego utworu poetyckiego. Swoją obecnością młodych recytatorów wspierała członek Zarządu Powiatu Krakowskieo pani Wanda Kułaj.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV - VI oraz uczniowie klas VII - VIII.
Jury przyznawało punkty wg następujących kryteriów: głosowa interpretacja tekstu, pamięciowe opanowanie utworu, tempo, dykcja, ogólny wyraz artystyczny.
Tytuł Mistrza Recytacji otrzymał Antoni Matoga ze Szkoły Podstawowej w Świątnikach Górnych.
II miejsce zajęła Zuzanna Cieślikowska ze Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach, III miejsce przyznano Faustynie Dudek ze Szkoły Podstawowej w Bukowie.
Uczniowie klas IV - VI prezentowali tak wysoki poziom, że jury przyznało aż cztery wyróżnienia, zdobyli je: Maja Pluszyńska (Szkoła Podstawowa w Bukowie), Anna Wilińska (Szkoła Podstawowa w Bukowie), Jakub Wolski (Szkoła Podstawowa w Świątnikach Górnych) oraz Wojciech Gadocha (Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach).
W kategorii: klasy VII - VIII przyznano następujące nagrody:
I miejsce: nie przyznano;
II miejsce: Bartosz Żołnierczyk (Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach);
III miejsce: Kinga Kurleto (Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach);
Po zmaganiach konkursowych odbyło się spotkanie z aktorem Teatru Słowackiego, panem Maciejem Jackowskim.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przygotowanie i udział w konkursie. Gratulujemy laureatom! Chylimy czoła przed Waszym talentem! Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji konkursu.

Data dodania: 2022-11-30 18:01:28
Data edycji: 2022-12-27 11:31:38