Konkurs Plastyczny ''Do Niepodległej'' - zapraszamy!

GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „DO NIEPODLEGŁEJ”

Organizator konkursu:  UKS Feniks we współpracy z Zespołem Szkół w Świątnikach Górnych, Szkołą Podstawową w Ochojnie, Szkołą Podstawową w Rzeszotarach, Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych przy wsparciu Powiatu Krakowskiego, Miasta i Gminy Świątniki Górne, Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA.

Koordynatorzy konkursu: Anna Sechman, Ilona Miśkiewicz (Szkoła Podstawowa im. Jana                                         Kowalczyka w Rzeszotarach).

Przedmiot konkursu: Postacie, interesujące miejsca oraz przedmioty lokalnej społeczności, tworzące NIEPODLEGŁOŚĆ.

Cele konkursu:

• kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję
  • rozbudzenie zainteresowania tradycją, kulturą i historią naszej małej Ojczyzny
  • rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych dzieci
  • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej

Informacje ogólne i zasady uczestnictwa:

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III w całej gminie Świątniki Górne.
  2. Konkurs przeprowadzony zostanie i oceniony w dwóch kategoriach wiekowych:

- oddziały przedszkolne

- I-III

1. Komisje konkursową powołuje organizator konkursu.
  2. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę plastyczną.
  3. Złożenie pracy konkursowej oznacza akceptację warunków niniejszego regulaminu.
  4. Wymagana pisemna zgoda rodziców na udział w konkursie.

Praca konkursowa:

1. Jeden uczestnik może złożyć jedną pracę, która wcześniej nie była publikowana czy nagradzana.
  2. Może być wykona z różnorodnych materiałów.
  3. Pracę można wykonać w dowolnym kształcie w wielkości max A3.
  4. Wraz z pracą należy przesłać: zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie oraz metryczkę z następującymi danymi: imię i nazwisko uczestnika, wiek, szkoła/przedszkole, imię i nazwisko wychowawcy oraz dane kontaktowe.
  5. Przekazanie pracy na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na wystawienie pracy           i podaniem danych osobowych twórców  uczestniczących w konkursie na stronie internetowej oraz stronie FB.

Kryteria oceny prac konkursowych:

1. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, rodzaj i różnorodność wykorzystanych materiałów, samodzielność wykonania oraz zgodność z tematem.
  2. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Od werdyktu komisji nie przysługuje odwołanie.
  3. Przyznane zostaną I, II i III miejsce w każdej kategorii.

Termin składania prac:

1. Prace należy dostarczyć osobiście do Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach lub przesłać na adres: Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach, ul. Pod Dębiną 45, 32-040 Rzeszotary, z dopiskiem: „Konkurs Do Niepodległej” w terminie do dnia 3 listopada 2021 r. godz. 15.00
  2. Ogłoszenie wyników konkursu: 11 listopada 2021r. (strona szkoły: https://www.szkola-rzeszotary.pl oraz FB).
  3. Wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Finałowej w dniu 19 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej w Ochojnie.

Inne postanowienia:

1. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie zgody na udział (załącznik nr 1) oraz metryczki (załącznik nr 2), którą należy wydrukować i umieścić na odwrocie pracy.

Dane kontaktowe: Szkoła Podstawowa im. Jana Kowalczyka

1. Pod Dębiną 45, 32-040 Rzeszotary