''KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO'' - WARSZTATY ZE STRAŻAKAMI

?KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO!???
Odbyły się już warsztaty z ratownikiem medycznym, a niedługo po nich - spotkanie ze strażakami dla klas 0-IV. Bo wiedzy o bezpieczeństwie nigdy dosyć!
????????????
W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka, przekazali cenne wskazówki jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Odbył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków. Nasi uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja).
Nasi goście zaprezentowali ekwipunek i umundurowanie strażaków. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego i przez chwilę poczuć się jak strażacy.
Wizyta zaproszonych gości wywarła na uczniach duże wrażenie. Wiedza zdobyta w trakcie spotkania z pewnością przyda się w przyszłości. Bardzo dziękujemy Panu Danielowi i pozostałym Panom Strażakom za poświęcony czas i cenne informacje.?
Data dodania: 2022-05-25 18:20:17
Data edycji: 2022-05-25 18:29:08