MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. ?‍♀️?Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego, w poniedziałek, 6 listopada wzięły udział w Balu Postaci z Bajek oraz w grach, zabawach, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne oraz różne bajkowe zadania. Dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne stroje. Został ogłoszony konkurs w którym wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty, układały puzzle. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Odwiedził nas również duży i na szczęście, przyjazny dzieciom dinozaur. Spotkał się z uczniami z klas 1-3, a nawet odwiedził gabinet Pani Dyrektor. Na koniec spędził miło czas u najmłodszych-naszych przedszkolaków. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Na koniec sala przedszkolaków zamieniła się w salę kinową, bo w takim dniu nie mogło zabraknąć seansu filmowego z popcornem. Był to dzień pełen wrażeń.
Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Wioletta Cygan, która wsparła wychowawcę w poszukiwaniach „bajkowej postaci”.
W rolę dinozaura ? wcielił się nasz absolwent – Jakub Jania. Dziękujemy za poświęcony czas, świetną zabawę i wsparcie naszych działań. Zapraszamy ponownie!
Data dodania: 2023-12-31 16:14:54
Data edycji: 2023-12-31 16:29:55