MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 8.12.2023 roku w Szkole Podstawowej w Rzeszotarach odbyła się druga edycja Mikołajowego Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego we współpracy z fundacją “Aktywnie razem”. Do rywalizacji zostały zaproszone wszystkie szkoły z gminy ŚwiątnikiGórne. Łącznie w rozgrywkach toczących się na 5 stołach wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek z Ochojna, Olszowic, Rzeszotar i Wrząsowic,

Turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla chłopców i dziewcząt.

• Kategoria klas 4-5 dz. chł.
  • Kategoria klas 6-7 dz. chł.
  • Kategoria klas 8 dz. chł.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Miejsca 1-3 nagrodzone zostały medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobny poczęstunek i mały upominek okolicznościowy.

Nad całością czuwał wykwalifikowany sędzia tenisa stołowego, a pieczę nad zdrowiem zawodników sprawował ratownik medyczny.

Celem zawodów była nie tylko popularyzacja tenisa stołowego, zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, ale również integracja środowiska lokalnego. Dzięki takim spotkaniom o charakterze sportowym młodzież ma okazję poznania się, konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami oraz nawiązania sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Data dodania: 2023-12-17 19:32:58
Data edycji: 2023-12-17 19:51:57