??NARODOWE CZYTANIE ??
4 września odbyła się w Polsce dziesiąta edycja Narodowego Czytania.
Nasze przedszkolaki?? w dniu 06.09.2021r. włączyły się w akcję: „Narodowe czytanie” i dowiedziały się na czym ona polega. Dzieci z grupy „Sówki-mądre główki” wysłuchały i obejrzały fragment dzieła, który zainscenizowały nasze Panie z oddziału przedszkolnego wraz z Panią Urszulą Krakowińską. Następnie przedszkolaki próbowały odpowiadać na pytania do tekstu, spacerowały po sali i liczyły kroki jak Pan Dulski. Przy okazji poruszono temat zdrowego trybu życia.
Również starsi uczniowie ?‍??‍? naszej szkoły wraz z nauczycielami czytali na lekcjach języka polskiego, wybrany na tę okazję, utwór Gabrieli Zapolskiej pt. " Moralność pani Dulskiej". Jest to dzieło, które w wymowny sposób potępia zło, obłudę i zakłamanie.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „NARODOWE 4.09.2021 4.09 Gabriela Zapolska MORALNOSO PANI DUI LSKIEJ PATRONAT HONOROWY PARY PREZYDENCKIE) Próba adaptacji dzieła do odczytania przedszkolakom. Tekst pobrany ze strony: t czytanie-2021/tekst-utworu/ Wprowadzenie: Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcje zapoczątkowana została 2012. Nasze przedszkole/grupa również włącza się do
Data dodania: 2021-09-19 18:11:10
Data edycji: 2021-09-19 18:13:06