TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA

21.05.2024 roku w Centrum Kultury w Świątnikach Górnych odbył się finał Turnieju Pięknego Czytania. Było to jedno z zadań projektu pn. Teatr – Moja Pasja III realizowanego przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego, Klubu Uczniowskiego ASTRA oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Kowalczyka w Rzeszotarach.
Swoje umiejętności prezentowali uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego (Niepublicznej Szkoły Podstawowej Victoria Center Primary School, Szkoły Podstawowej w Ochojnie, Szkoły Podstawowej w Bukowie, Szkoły Podstawowej w Świątnikach Górnych, Szkoły Podstawowej w Mogilanach, Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach). Każdy uczestnik czytał na głos wybrany przez siebie fragment prozy. Było to prawdziwe święto literatury! Uczniowie, poprzez wzorcowe czytanie, zachwycili wszystkich zebranych, wydobywając z tekstu walory artystyczne i wartościowy przekaz oraz pokazując, że czytanie – oprócz wartości edukacyjnej – może również być dobrą zabawą i wprawiać nas w radosny nastrój.

Na krzesłach jurorów zasiedli: pani Grażyna Kurowska, pan Stanisław Szeliga oraz pani Aleksandra Baca, którzy wyłonili zwycięzców.

W kategorii klas V-VI

I miejsce: Inez Rakowska