WARSZTATY CZYTELNICZE Z P. ROKSANĄ KOCIOŁEK-KASZYŃSKĄ

14 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego gościły Panią Roksanę Kociołek-Kaszyńską, która jest biblioterapeutką, pedagogiem i socjoterapeutką. Uwielbia ona pracować z dziećmi, wykorzystując do tego literaturę tworzoną dla nich. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały różnych historii dotyczących m.in.: dobrego wychowania, emocji. Dzieciom bardzo spodobały się rymowanki, zagadki, odgrywanie scenek i zabawy przygotowane przez Panią Roksanę. Na koniec wysłuchały bajkę napisaną przez swoją rówieśniczkę - Madzię „O tym jak Arbin uwierzył w siebie”. To właśnie nasz gość - Pani Roksana wymyśliła by wydać bajkę o Arbinie w formie książki i koordynowała pracę nad jej powstaniem. To prosta historia o ważnych sprawach m.in. o zaufaniu, wytrwałości w dążeniu do celu, marzeniach, o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Madzia, pisząc to opowiadanie zmagała się po raz drugi z chorobą nowotworową, ale nie poddała się bo wszystko jest możliwe, trzeba jednak w to mocno wierzyć i tego pragnąć.
Po zakończonych warsztatach każde dziecko otrzymało książkę o Arbinie. Jeden egzemplarz trafił również do szkolnej biblioteki. Jeśli ktoś ze starszych uczniów ma ochotę poznać historię Arbina to zapraszamy do Pani Marty ?
Zachęcamy do wysłuchania piosenki „Marzenia do spełnienia”, która podbiła serca naszych przedszkolaków:
Bardzo dziękujemy Pani Roksanie za poświęcony czas i wspaniałe warsztaty z naszymi najmłodszymi członkami społeczności szkolnej.?

Autorka Arbina życzy by każdemu spełniły się jego marzenia i uwierzył w siebie tak jak Arbin. ???

Data dodania: 2023-04-19 15:09:36
Data edycji: 2023-04-19 15:22:44