Witamy na naszej stronie! Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Chcieliśmy podzielić się z Wami wrażeniami z niezwykłych zajęć, które miały miejsce w naszej szkole. Uczestnicząc w dniu 09.11.2023 w  prelekcji ( klasy IV-VI) oraz spotkaniu z rodzicami (rodzice uczniów kl IV-VI), a w dniu  24.11.2023  biorąc udział w warsztatach (klasa VI) mieliśmy okazję zagłębić się w tematykę  szkodliwości spożywania napojów energetycznych.

 Prowadzący z pasją i zaangażowaniem przekazał nam nieocenione informacje na temat skutków spożywania napojów energetycznych dla zdrowia.  Dowiedzieliśmy się, jak substancje zawarte w tych napojach mogą wpływać nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na zdolności poznawcze i ogólne samopoczucie. Jednocześnie otrzymaliśmy  też  pomysły na naturalne alternatywy, które dostarczą nam energii bez negatywnych skutków ubocznych.

Niejako "przy okazji"  skierowaliśmy naszą uwagę na relacje panujące w naszej grupie. Prowadzący  (przedstawiciel fundacji PROFILOGOS) zwrócił uwagę na istotę szacunku, empatii i otwartości w budowaniu zdrowych interakcji. Wskazał na mechanizmy, które mogą prowadzić do konfliktów, a jednocześnie zaznaczył, jakie działania i postawy promują harmonię wśród uczniów. Udzielił nam cennych wskazówek, jak nie tylko unikać pewnych zachowań szkodliwych dla zdrowia, ale również jak kształtować pozytywne relacje z naszymi rówieśnikami. Wskazał mechanizmy, które często prowadzą do konfliktów i jak je rozpoznawać, aby skutecznie im przeciwdziałać.

 

Dziękujemy prowadzącemu za inspirujące i pouczające spotkanie! To była niezwykła okazja do nauki i refleksji. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział i otwartość.

 

 Razem tworzymy silną społeczność, która dba o swoje zdrowie i wzajemne relacje!

 

Data dodania: 2023-12-18 14:09:15
Data edycji: 2023-12-18 14:09:54
Ilość wyświetleń: 174

Konkursy

Ciekawe inicjatywy, nasze osiągnięcia - sprawdź!
Więcej informacji

Wycieczki

Zobacz relacje z naszych wspólnych wycieczek!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

ROZWIJAMY SKRZYDŁA - POKONUJEMY TRUDNOSCI - SIĘGAMY DO GWIAZD

Cytat

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej