WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Chcieliśmy podzielić się z Wami wrażeniami z niezwykłych zajęć, które miały miejsce w naszej szkole. Uczestnicząc w dniu 09.11.2023 w  prelekcji ( klasy IV-VI) oraz spotkaniu z rodzicami (rodzice uczniów kl IV-VI), a w dniu  24.11.2023  biorąc udział w warsztatach (klasa VI) mieliśmy okazję zagłębić się w tematykę  szkodliwości spożywania napojów energetycznych.

Prowadzący z pasją i zaangażowaniem przekazał nam nieocenione informacje na temat skutków spożywania napojów energetycznych dla zdrowia.  Dowiedzieliśmy się, jak substancje zawarte w tych napojach mogą wpływać nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na zdolności poznawcze i ogólne samopoczucie. Jednocześnie otrzymaliśmy  też  pomysły na naturalne alternatywy, które dostarczą nam energii bez negatywnych skutków ubocznych.

Niejako "przy okazji"  skierowaliśmy naszą uwagę na relacje panujące w naszej grupie. Prowadzący  (przedstawiciel fundacji PROFILOGOS) zwrócił uwagę na istotę szacunku, empatii i otwartości w budowaniu zdrowych interakcji. Wskazał na mechanizmy, które mogą prowadzić do konfliktów, a jednocześnie zaznaczył, jakie działania i postawy promują harmonię wśród uczniów. Udzielił nam cennych wskazówek, jak nie tylko unikać pewnych zachowań szkodliwych dla zdrowia, ale również jak kształtować pozytywne relacje z naszymi rówieśnikami. Wskazał mechanizmy, które często prowadzą do konfliktów i jak je rozpoznawać, aby skutecznie im przeciwdziałać.

Dziękujemy prowadzącemu za inspirujące i pouczające spotkanie! To była niezwykła okazja do nauki i refleksji. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za aktywny udział i otwartość.

Razem tworzymy silną społeczność, która dba o swoje zdrowie i wzajemne relacje!

Data dodania: 2023-12-18 14:09:15
Data edycji: 2023-12-18 14:09:54