Czcionka:

Kontrast:

Wycieczka do kopali soli

7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej pod opieką pań: Ilony Miśkiewicz, Joanny Susuł oraz Justyny Burdy miały okazję zobaczyć  Kopalnię Soli i dowiedzieć się skąd właściwie bierze się sól w solniczce. Głównym celem było odnalezienie przez dzieci Solilandii. Wędrówka po trasie turystycznej przez Kopalnię Soli "Wieliczka" połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Odkrywanie baśniowych tajemnic wielickich podziemi to nie tylko nauka i zwiedzanie, ale i przede wszystkim świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite zagadki, quizy, bawili się w towarzystwie skrzata – soliludka, a także pracowali z mapą. Pozwoliło to rozwinąć kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Zabawy na szlaku działają na wyobraźnię i wzmacniają wrażliwość na piękno.
Na zakończenie mali odkrywcy otrzymali Dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii oraz pamiątkowe upominki.

Data dodania: 2019-10-01 14:54:20
Data edycji: 2021-05-24 14:53:38

Ciekawe inicjatywy, nasze osiągnięcia - sprawdź!

Zobacz relacje z naszych wspólnych wycieczek!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

ROZWIJAMY SKRZYDŁA - POKONUJEMY TRUDNOSCI - SIĘGAMY DO GWIAZD

Cytat