Czcionka:

Kontrast:

WYCIECZKA DO PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ

22.10. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Parku Edukacji Globalnej „Wioski świata”.?
Przedszkolaki zwiedziły sześć osad z różnych części świata. Zapoznano ich: ze sposobem życia, strojami, z kulturą, tradycją, przedmiotami codziennego użytku, zabudowaniami charakterystycznymi dla mieszkańców poszczególnych części świata oraz kształtowano postawy empatii i chęć współpracy.
Odbyły się również warsztaty pt.: „Dzień z życia w Afryce”
Podczas gry symulacyjnej dzieci, udały się w podróż do Afryki. Tam, w ghańskiej wiosce dowiedziały się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników, z czego dzieci w Ghanie robią zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Uczestnicy mogli obejrzeć przedmioty i stroje, zarówno z tej tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej Afryki. Na zakończenie odbyły się małe zawody sportowe.
????
Data dodania: 2021-11-17 18:08:11
Data edycji: 2021-11-17 18:17:23

Ciekawe inicjatywy, nasze osiągnięcia - sprawdź!

Zobacz relacje z naszych wspólnych wycieczek!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

ROZWIJAMY SKRZYDŁA - POKONUJEMY TRUDNOSCI - SIĘGAMY DO GWIAZD

Cytat