Z WIZYTĄ W LOKALNEJ BIBLIOTECE.

??Z wizytą w lokalnej bibliotece??
20 września 2022 roku uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawcy oraz dwóch mam, pań: Iwony Baran oraz Magdaleny Grochal, wybrali się do Biblioteki Publicznej w Rzeszotarach. W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie poznali zasady funkcjonowania biblioteki, zapoznali się ze zgromadzonym w niej księgozbiorem oraz wypożyczyli wybrane przez siebie książki. Chociaż jest to mała, lokalna biblioteka, to każdy znalazł wśród zgromadzonych w niej publikacji coś ciekawego dla siebie. W związku z tym, że obchodzimy obecnie rok Marii Konopnickiej, pani bibliotekarka, Grażyna Kurowska, zaprezentowała dzieciom książki poetki oraz zachęciła obecnych do przeczytania kilku utworów. Dzieci wysłuchały kilku wierszy w interpretacji obecnych mam. Wszyscy zgodziliśmy się ze słowami noblistki - Wisławy Szymborskiej, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Data dodania: 2022-09-21 18:06:09
Data edycji: 2022-09-21 18:39:57