Zajęcia ROZWIJAJĄCE matematyczno-przyrodnicze klasa 2.

Zajęcia ROZWIJAJĄCE matematyczno-przyrodnicze klasa 2

Uczniowie z klasy II pod opieką pani Edyty Kurowskiej uczestniczyli w roku szkolnym 2022/2023 w rozwijających zajęciach matematyczno-przyrodniczych. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, brało w nich udział 9 uczniów. Celem tych zajęć było rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych poprzez zabawę oraz twórcze działanie, rozwijanie umiejętności układania, przekształcania oraz rozwiązywania nietypowych zadań matematycznych, wdrażanie uczniów do własnej, aktywnej i twórczej pracy, rozwijanie umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań, wdrażanie do rozwiązywania problemów w sytuacjach praktycznych, rozwijanie uzdolnień, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, wdrażanie do przestrzegania zawartych reguł i umów. W czasie zajęć uczniowie m.in. rozwiązywali zadania zamieszczone na platformach edukacyjnych, używali czytników QR, prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, uczyli się odczytywać dane z map geograficznych. Zajęcia te pozwoliły zainteresowanym uczniom rozwijać umiejętności i uzdolnienia.

Data dodania: 2023-06-12 14:32:32
Data edycji: 2023-06-12 14:41:32